TUV FETHİYE OTO EKSPERTİZ
                       ARA 0533 122 4888                             

Fethiye Oto Ekspertiz İçin Kaporta Testi Neden Önemli

Araç Alım ve Satımında Kaporta Testinin önemini Fethiye Oto Expertiz Dynobil olarak biliyor ve siz değerli müşterilerimize Lokal ve Tüm Parça Boyanın ne olduğunu kısaca anlatalım.

Araçta Kaporta Nedir?

Taşıtın sac bölümü genel olarak kaporta anlamına gelmektedir. Yani kaporta nedir sorusuna, arabayı kaplayan sac yapı cevabını verebiliriz. Dolayısı ile de motoru, kabini ve bunun gibi diğer otomobil kısımlarını içeren sac cevabını da verebiliriz. Motorlu taşıtlarda aracın motor bölümünü kapsayan açılır kapanır yapıdaki sac, cevabı da bu yönde verilmektedir. Yani sadece motor bölümünü kapsayan sac bölüme de kaporta adı verilmektedir. Bu yönden de farklı tanımların yapıldığını, ancak genel olarak arabanın dış yapısının kaporta adı ile anıldığını söyleyebiliriz. Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil olarak kaportada dikkat edilmesi gereken noktalardan söz edebiliriz.

Aracın Kaportasında Nelere Dikkat Edilmeli?

İkinci el taşıt ticaretinde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de kaportanın durumudur. Fethiye Araç Ekspertiz Merkezi olarak biz bu bilinçteyiz. Dolayısı ile de genel anlamda tanımladığımız kaporta nedir sorusu dahilindeki yapıyı, araç satın almadan önce inceleyebilir ve bu yönde de bir karar verebilirsiniz. Genel olarak ikinci el araçlar için kaporta kapsamında lokal ya da tam boya durumları ile karşılaşılabilmektedir. Bu bağlamda nerede boya olduğu yönünde bilgi sahibi olmanın da büyük bir öneme sahip olduğu yönünde müşterilerimize, araç alacıklara Fethiye Akar Oto Expertiz olarak bilgi verebiliriz.

Lokal Boya ve Tam Parça Boya

Taşıtların parçalarında lokal boya, büyük bir sorun olarak değerlendirilmemektedir. Bunun sebebi ise sadece küçük boyuttaki alanların hasar görmesinin, arabanın yürüyeninde bir soruna yol açmamasıdır. Özellikle de kapılarda ya da tampon bölümlerinde söz konusu olan lokal boyaların çok sık görüldüğünü söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra kaporta nedir bölümünde özel tanım dahilindeki kaporta bölümü de bazı güneş tahribatları neticesinde hasar görmüş olabilir ve bu yönde de lokal boya uygulaması yapılmış olabilir. Bu noktada lokal boya anlamında sadece tavanda bir boya olup olmaması yönünde dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü tavandaki boya, ağır bir kaza sonucu oluşmuş olabilir. Ful boyalı arabalar ise bu yönden tavsiye edilmemekte ve çok ağır kazalar sonucu bu boyaların uygulandığı söylenmektedir. Bu yüzden sadece lokal boyalara sahip olan araçlar için ikinci el satın alma planının yapılabileceği yönünde tavsiye verebiliriz. Fethiye Garantili Oto Ekspertiz olarak biz müşterilerimize boyanın detayını açıklıyor ve araç alıcılarını tam manası ile aydınlatıyoruz.

Boya Ölçümü Nedir?

Ayrıca son derece kolay bir şekilde boyanın ne boyutta yapıldığı yönünde bilgi alabilmek için birtakım özel hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Bu hizmetlerin başında da oto exper hizmeti gelmektedir. Bu hizmet aracılığı ile otomobilin hangi bölümünün ne boyutta boyandığını öğrenebilir ve dolayısı ile de bilgi sahibi olarak aracı satın alma yönünde bir karar verebilirsiniz. Ayrıca kaporta üzerinde bir hasar olup olmadığı yönünde de bilgi sahibi olabileceğinizi ve bu yönde de yine karar verebileceğinizi söyleyebiliriz. Söz konusu oto exper hizmetleri seçeneği ile arabanın diğer yönleri hakkında da bilgi alabilirsiniz. Fethiye Oto Expertiz Dynobil olarak biz sizler için bu hizmeti sunuyoruz.

603 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın