TUV FETHİYE OTO EKSPERTİZ
                       ARA 0533 122 4888                             

FETHİYE OTO EKSPERTİZ İLE GARANTİLİ EKSPERTİZ YAPTIRIN

TSE HİZMET YETERLİLİK BELGESİNE SAHİP FETHİYE OTO EKSPERTİZ DYNOBİL YENİ YASAYA HAZIR. 1 NİSAN İTİBARİYLE İKİNCİ EL ARAÇ ALIM VE SATIMINDA TSE STANDARLARINA UYGUN FİRMALARDA EKSPERTİZ YAPILMAYA BAŞLANACAK.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ikinci el oto satışında düzenlemeler yapan İkinci El Kara Taşıtları Alış ve Satış Yönetmeliği ne göre galerilerin sattığı araçlara 3 ay 5 Bin Km garanti zorunluluğu getirildi. Garanti sadece motor, şanzıman, tork konvertörü, diferansiyel ve elektrik sistemine kapsayacak. Sekiz yaş veya yüz altmış bin kilometrenin üzerindeki araçlarda garanti olmayacak

İKİNCİ EL ARAÇ SATACAK GALERİ YETKİ BELGESİ ALACAK

İkinci el motorlu kara taşıtı ticareti, işletmesi adınayetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacak. Yetki belgesinin geçerlilik süresi beş yıl olacak.İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞI ÖNCESİNDE EKSPERTİZ YAPTIRILACAK

Aynı Yönetmelik kapsamında İkinci El Taşıtların alım ve Satımında Ekspertiz yaptırma zorunluluğu getirildi. Alıcı ve satıcılar araçalırını, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip Ekspertiz Firmalarından Rapor alarak satış işlemini yapacaklar. 

Bu sayede aracın satın alanların mağduriyeti giderilecek. Araçtaki tüm kusurlar her iki tarafa bildirilecek. Aracın garantisi de bu şekilde başlayacak. 

Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil Bayii olarak Fethiye ve Muğla'da TSE standartlarında hizmet sunmaktayız. 

Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil TSE HİZMET YETERLİLİK BELGESİNİ almış Bölgedeki nadir firmalardan biridir. 

987 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın